Gabinet Psychoterapii i Psychoedukacji

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą gabinetu.

Oferta

Psychoterapia indywidualna osób dorosłych

To cykl rozmów z terapeutą mających na celu poprawę funkcjonowania emocjonalnego. Psychoterapia indywidualna prowadzona jest w nurcie psychodynamicznym.

Psychoterapia indywidualna młodzieży

Podobnie jak w przypadku osób dorosłych polega na cyklicznych spotkaniach z terapeutą, prowadzona jest również w nurcie psychodynamicznym z uwzględnieniem aspektu rozwojowego problematyki z którą się wiąże (praca z pacjentem w okresie dojrzewania).

Terapia rodzinna

Spotkanie terapeutyczne w którym bierze udział cała rodzina, prowadzone przez dwóch terapeutów rodzinnych w nurcie systemowym. Celem terapii jest uporanie się z trudnościami dotyczącymi całej rodziny.

O mnie

Zapraszamy do zapoznania się z moimi kwalifikacjami:

mgr Ewelina Kocemba
Ewelina
Kocemba

Kontakt

mgr Ewelina Kocemba-Stolarska
+48 696-354-777

Adres:
ul. Barlickiego 15 pokój 28
43-300 Bielsko-Biała

nr rachunku bankowego: 19 1140 2004 0000 3902 7644 8222

    Napisz do nas!

     

    Blog

    wróć na stronę

    Terapia rodzin – kiedy i dla kogo?

    O co chodzi terapeutom rodzinnym?

    Pytanie wydaje się bardzo proste ale nie sposób krótko i jednoznacznie na nie odpowiedzieć.
    Ogólnie – terapeutów rodzinnych zajmuje to, w jaki sposób członkowie rodziny w swoich wzajemnych relacjach radzą sobie z trudnościami, kryzysami jakie napotykają w codziennym życiu. Rodzina postrzegana jest jako swoisty „system naczyń połączonych”. Jego elementy (członkowie rodziny) połączone są wzajemnymi relacjami -wzajemnie na siebie oddziaływają. Zgodnie z tą ideą, zmiana w jednym elemencie systemu oznacza zmianę całego systemu. Trudność (choroba, objaw) jednego z członków rodziny wpływa tym samym na cały system rodzinny np. w sytuacji kiedy dziecko zaczyna się odchudzać i popada w anoreksję, czy kiedy wagaruje i ma trudności szkolne – sytuacja ta wpływa na każdego z członków rodziny. Terapeutów rodzinnych interesuje to, co robią poszczególne osoby w rodzinie aby poradzić sobie z powyższą trudnością, jakie podejmują działania? Jak radzą sobie z tą sytuacją rodzice? Jakie wiążą się z tym problemem emocje? Jak przeżywają tę sytuację dzieci? Czy rodzeństwo dziecka przejawiającego objaw go wspiera? Jak pozostałe dzieci czują się w tej sytuacji – jak radzą sobie ze swoimi trudnościami niezwiązanymi ze zgłaszanym problemem? Perspektywa każdego członka rodziny jest w terapii rodzin uwzględniana i szanowana.

    Czytaj dalej

    Ewelina Kocemba

    22 listopada 2016

    udostępnij